Başlangıç > Haber > Blu-ray Kaydediciler

Blu-ray Kaydediciler

Ev eğlence pazarında şimdiye kadar hep Blu-ray oynatıcıları gördük. Tabii ki bilgisayarlarımız için piyasada Blu-ray sürücüler de mevcut. Ama hiç Blu-ray kaydedicilerden bahsedildiğini duymuyoruz. DVD kaydediciler yıllardır satılıyor ve kullanılıyor. Ama Blu-ray çıkalı üç sene olduğu halde neden Blu-ray kaydedicilerden haber yok?

İlginç bir şekilde, Blu-ray kaydediciler şu anda sadece Japonya pazarında satılıyor. ‘Blu-ray.com’ web sitesinin konu ile alakalı sayfasında (http://www.blu-ray.com/recorders/), ABD piyasasında hiç kaydedici olmadığı, gelişmelere göre sayfanın güncelleneceği belirtilmiş. Avrupa pazarında ise şimdiye kadar sadece İngiltere’de iki model satışa sunulmuş, o da Panasonic marka.

Panasonic’in 2009 Mayıs’ında İngiltere piyasasına sunduğu DMR-BS750 ve BS850 model isimli kaydediciler, aynı zamanda bir uydu alıcısı. İkisinde de program kaydetmek için harddisk var. İki model arasında tek fark BS850 modelinin harddisk kapasite büyüklüğünün, alt modeline göre iki katı, yani 500 GB olması. Avrupa’nın nadide Blu-ray kaydedicileri, bir sürü üstün özelliklerine rağmen ilk bakışta çekici gelmiyor. Çünkü bu cihazlar piyasadaki en pahalı kaydediciler. Panasonic DMR-BS750 modeli şu anda İngiltere’de 500 ile 800 sterlin arası fiyata satılıyor. Ürünle ilgili ayrıntılı bilgi için İngiliz CNET sitesine bakabilirsiniz.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: